Senátorka Syková druhou neúspěšnější ženou veřejné sféry za rok 2015

Hospodářské noviny vyhlásily výsledky prestižní ankety Top ženy Česka. HN ocenily celkem padesát žen v kategoriích byznys a veřejná sféra.

TOP 25 ŽEN VEŘEJNÉ SFÉRY

  1. LENKA BRADÁČOVÁ vrchní státní zástupkyně v Praze
  2. EVA SYKOVÁ ředitelka ÚEM AV ČR, zakladatelka Bionovy, s.r.o., 1. místopředsedkyně Rady pro výzkum, vývoj a inovace, senátorka
  3. BOŽENA JIRKŮ ředitelka, Konto Bariéry

TOP 25 ŽEN BYZNYSU

  1. PETRA PROCHÁZKOVÁ finanční ředitelka, členka představenstva, Agrofert
  2. KATEŘINA JIRÁSKOVÁ finanční ředitelka, skupina PPF
  3. MONIKA HORNÍKOVÁ generální ředitelka, GSK

--

Hospodářské noviny | 19. 1. 2016 | Str. 14

* * *

Nejúspěšnější ženou českého byznysu je finanční ředitelka Agrofertu Petra Procházková, ve veřejné sféře pak vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Vyplývá to z výsledků ankety TOP ženy Česka, které dnes oznámilo pořádající vydavatelství Economia.

Za Procházkovou skončila na druhém místě finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková a na třetím generální ředitelka firmy GlaxoSmithKline ČR Monika Horníková. V kategorii TOP ženy veřejné sféry obsadila druhé místo místopředsedkyně Rady pro výzkum, vývoj a inovace a senátorka Eva Syková a třetí skončila výkonná ředitelka Nadace Charty 77 a ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

V letošním ročníku bylo nominováno téměř 300 žen. Nominovat mohla jak veřejnost, tak i jednotlivé společnosti, ale také porotci. Hlavní změnou 11. ročníku ankety je, že poprvé bylo vyhlášeno 50 nejvýznamnějších žen Česka. V minulosti byl kladen důraz na TOP 25 žen českého byznysu, pro letošní ročník byla stejná váha věnována i TOP 25 ženám veřejné sféry.

Podle stanovených kritérií byl pak v obou kategoriích vytvořen seznam 60 dam, z nichž každý z porotců sestavil finálovou pětadvacítku. Součtem bodů z žebříčku od jednotlivých porotců bylo poté sestaveno finální pořadí v jednotlivých kategoriích. Hlavními kritérii při hodnocení dam v obou kategoriích byl jejich vliv v dané společnosti či instituci, výkon, výsledky a společenský přínos. V tomto ohledu fungovaly podle stejných pravidel dvě samostatné odborné poroty, z nichž jedna vybírala TOP ženy byznysu a druhá TOP ženy veřejné sféry.

--

Zpravodajství ČTK | 18.1.2016 | jsa