Senátorka Eva Syková slavnostně zahájila na půdě Senátu PČR výstavu: Města a lidé

  Senátorka Eva Syková dne 20. 12. 2016 slavnostně zahájila na půdě Senátu PČR výstavu fotografií MUDr. Ludviky Záhořové, nesoucí název: Města a lidé. 

  Výstava, jež má za cíl představit dokumentárně-umělecky pojatou fotografickou tvorbu lékařky a zároveň talentované fotografky Ludviky Záhořové, skýtá celou řadu zajímavých námětů, mezi které náleží například jímavé architektonické záběry z Francie a jejího hlavního města, ale stejně tak i motivy na první pohled zcela všedního druhu - motivy lidí a předmětů z běžného života. Ústřední náměty snímků ovšem nepředstavují jen místopisné či architektonické legendy, jakou je slavná pařížská katedrála Notre Dame, ale, například třeba i zdánlivě obyčejný, leč současně velice zajímavý pohled na architektonické zákoutí, zachycené přes siluetu hlavy kočky, sedící v okamžiku vzniku kompozice nahodile u okna. Snímek byl pořízen na Kypru. Nechybí ale ani tradičnější snímky, přinášející v jeden moment autentickou náladu slavných gondol, v jiný zase kouzlo věhlasných světových kaváren a jejich každodenního rušného života...

  Slavnostní vernisáže se vyjma autorky fotografií Ludviky Záhořové a senátorky Evy Sykové, zúčastnil i známý hudebník a hudební pedagog HAMU v Praze - docent Jiří Hošek, který výjimečnou událost obohatil jedinečným hudebním vystoupením, pro které připravil výběr ze suity J. S. Bacha pro sólové violoncello.  

Více informací: http://www.senat.cz/cinnost/galerie.php?aid=19963