1 2 3 
 • Rozhovor - Pražský deník

  Paní senátorko, jste 6 let senátorkou za Prahu 4, proč by Vás občané měli znovu zvolit do Senátu?

  Celých 6 let jsem žila problémy občanů. Politikem se člověk nerodí, ale učí být. Získala jsem politické zkušenosti, jsem aktivní senátorkou. Hlasovala jsem vždy podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ne podle stranických priorit, ale ve prospěch této země a jejích občanů. Pokud mi dáte hlas, budu to s podporou Hnutí ANO dělat dál.

  18.09.2018 
 • Udržitelný rozvoj není možný bez vědy a inovací

  Eva Syková pro Českou pozici: Konkurenceschopnost české ekonomiky i udržitelný rozvoj budou záviset na přizpůsobení se změnám, které s sebou přináší čtvrtá průmyslová revoluce. V něm musejí hrát ústřední roli aplikace a inovace. Samy o sobě ale nestačí.
  18.04.2016 
 • Senátorka Syková druhou neúspěšnější ženou veřejné sféry za rok 2015

  Hospodářské noviny, ČTK: Hospodářské noviny vyhlásily výsledky prestižní ankety Top ženy Česka. Oceněno bylo celkem padesát žen v kategoriích byznys a veřejná sféra.
  19.01.2016 
 • Teror v Paříži: nešťastná událost, nebo začátek velké krize?

  Medical Tribune: Nechci v žádném případě podporovat islamofobii, ale nemohu nepřiznat svoji obavu, že útoky v Paříži jsou bohužel pouhým začátkem vážné evropské krize a že se proti agresi tohoto druhu musíme naučit bránit.
  26.11.2015 
 • Eva Syková: "Návrh navýšit daňové zvýhodnění za více dětí vítám"

  Magazín Práva: Měli by lidé platit daně podle toho, kolik vychovávají dětí?
  14.11.2015 
 • Decibely pro zdraví, aneb o zvuku, hudbě a hluku

  Eva Syková pro ČT 2, Nedej se: "Jestliže jsou to hodnoty, které jsou nad 100 decibelů, a to jsou běžně hodnoty, které se překračují na kulturních vystoupeních, na koncertech v přírodě a podobně, tak ty poškozují lidský hluk už za 15 minut... ...já jsem vystoupila několikrát za to, aby právě i hudební produkce, která přesahuje tyhle ty hodnoty, byla uznána za hluk."
  01.11.2015 
 • Práce na bezbariérovosti stanice metra Roztyly započaly

  Naše Praha 4: Počátkem srpna byly nenápadně zahájeny práce ve stanici Roztyly, jejichž cílem je zlepšit dostupnost této stanice i pro občany se stíženou pohyblivostí.
  06.10.2015 
 • Znalosti o vědě si lidé mohou doplnit v science centrech

  Veřejná správa: Zástupci státní správy a vysoce erudovaná odborná veřejnost představili svůj pohled na science centra. Senátorka Eva Syková hned v úvodu debaty o jejich budoucnosti zdůraznila přínos science center na vývoj dětského mozku.
  09.04.2015 
 • Ministerstvo vědy už vzniká. Na papíře

  Lidové noviny: Nové ministerstvo považuji za nejlepší způsob, jak zpřehlednit řízení vědy, určit prioritní cíle a stanovit, jak jich bude dosaženo,“ míní 1. místopředsedkyně rady a senátorka Eva Syková.
  25.03.2015 
 • Případ Gordieho Howea dokazuje potřebnost klinického výzkumu

  Eva Syková pro Lidové noviny: Kauza Gordieho Howea ukazuje, že čím komplikovanější a nedostupnější bude provádění klinických hodnocení nových léčebných postupů, tím více budou pacienti, kterým současná medicína zatím není schopna pomoci, vyhledávat služby komerčních klinik...
  03.03.2015 
 • V Česku stále chybí podpora, která by systematicky propojovala byznys a výzkum

  Hospodářské noviny: "...pokud má někdo na Tchaj-wanu zajímavou myšlenku, dostane do 30 dnů grant, jde do tamního technologického centra a rok si může své nápady ověřovat. Pokud se to povede, idea se dále rozvíjí až třeba ve firmu,“ uvádí vědkyně, manažerka a politička Eva Syková.
  02.02.2015 
 • Pojišťovny by mohly hradit léčbu kmenovými buňkami

  Eva Syková pro ČRO Radiožurnál: "My jsme ukázali, že buňky je možné připravit mnohem lacinější cestou, než to teď navrhuje ministerstvo zdravotnictví pomocí přístroje, kde vlastně peníze by víceméně směřovaly skoro všechny do zahraniční firmy..."
  22.01.2015 
 • Senát omezil zneužívání odkladu staveb žalobami v procesu EIA

  Zpravodajství ČTK: Proti tomuto doplnění se postavily ekologické organizace v asociaci Zelený kruh či senátorka Eva Syková (za ČSSD), podle níž změna znamená "otupování účinnosti zákona".
  14.01.2015 
 • „Chci do konce svého mandátu prosadit stanovení pevného termínu zahájení dostavby pražského okruhu“

  Tučňák: Sen‡átorka Prahy 4, profesorka Eva Syková‡, m‡á za sebou dvouletéŽ působení’ v horní’ komoře ‹českéŽho parlamentu. OhléŽdnutí’ za jej’í dosavadn’í prac’í a sen‡átorč‹iny další’ plá‡ny přin‡áší’ bilanč‹ní’ rozhovor.
  03.12.2014 
 • Veřejná sféra má letos pět královen

  Hospodářské noviny: Inspirují, některé jejich životní příběhy jsou jak vytržené z knihy. Mají za sebou kus dřiny. A ony samotné vzbuzují respekt. Královny české veřejné sféry představují silné ženy, které uspěly na české půdě i v zahraničí. Letos poprvé šéfredaktoři vydavatelství Economia vybrali na základě nominací veřejnosti pět dam z oblasti politiky, státní správy, kultury, vědy a vzdělávání, nadační činnosti a neziskových organizací. Všechny se staly nejzajímavějšími osobnostmi ve svém oboru.
  27.11.2014 
 • "Vulgární vyjadřování mi vadí"

  Magazín Práva: Vadí vám u politiků peprné výrazy?
  22.11.2014 
 • Nová vlna islámského radikalismu představuje riziko

  Parlamentní Listy.cz: Prohra Aleny Gajdůškové je vysvědčením pro celou naši demokracii a způsob, kterým vystupuje František Čuba v poslední době, budí přinejmenším rozpaky. Tak okomentovala výsledek senátních voleb Eva Syková (BPP).
  09.11.2014 
 • Vědce trápí hlavně papírování

  Česká pozice: „Setkávám se i s tím, že naši vědci – a jsou to nejproduktivnější lidé, právě ti, kteří by měli vytvářet vlastní ,školu‘ – už ani nechtějí žádat o další granty, neboť pak nemají čas na vědeckou práci! To chci změnit,“ říká mimo jiné v obsáhlém rozhovoru s ČESKOU POZICÍ nejcitovanější česká vědkyně a také senátorka za ČSSD.
  01.11.2014 
 • Na vědu je třeba jít férově

  Haló noviny: Senátorka a vědkyně Eva Syková na tiskové konferenci poukázala na to, že česká společnost je podle ní velmi konzervativní...
  23.10.2014 
 • Šumava by neměla být rukojmím zájmových skupin

  Eva Syková pro časopis Senát: "Rozumím tomu, že existují různé názory na to, co má mít při posuzování veřejného zájmu přednost. Přála bych si jen, abychom si v Senátu zachovali potřebný odstup a nepřispívali k tomu, že se ze Šumavy stává rukojmí zájmových skupin."
  04.08.2014 
 • Konvergenční program konečně počítá s potřebami znalostního sektoru

  Eva Syková pro Deník Referendum: Konvergenční program v souladu s programovým prohlášením vlády uplatňuje diferencovanou konsolidaci veřejných financí a mezi šest nejdůležitějších priorit řadí jak vzdělávání, tak výzkum, vývoj a inovace.
  24.06.2014 
 • Dětské skupiny zvýší zaměstnanost žen

  Eva Syková pro Lidové noviny: Zřízení dětských skupin umožní řešit akutní nedostatek míst v zařízeních předškolní péče tam, kde je po této péči vysoká poptávka, tj. ve větších městech a jejich okolí.
  20.06.2014 
 • Co by vás přimělo přestat jezdit autem?

  Magazín Práva: "Autem bych přestala jezdit v tom případě, že bych tím skutečně významně přispěla ke zlepšení životního prostředí, například v období smogové situace," odpověděla na otázku Práva senátorka Syková.
  17.05.2014 
 • Z XLIV. zasedání Akademického sněmu AV ČR

  Zdravotnictví a Medicína: Prof. MUDr. Eva Syková, DrSc., která se dnes vedle své vědecké činnosti zabývá oblastí vědní politiky i na půdě Senátu ČR, vystoupila na sněmu AV ČR se svým příspěvkem věnovaným zejména podpoře evropských fondů pro Prahu.
  05.05.2014 
 • Budoucnost nových výzkumných center je třeba zodpovědně promyslet

  Zdravotnictví a Medicína: Z iniciativy prof. MUDr. Evy Sykové, DrSc., senátorky za Prahu 4 a místopředsedkyně senátního výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, proběhl v polovině dubna v Senátu Parlamentu ČR seminář o udržitelnosti výzkumných center.
  05.05.2014 
 • Sporný zákon o Šumavě

  Lidové noviny: Chcete věřit kvantu vědců, nebo hrstce starostů či politiků?“ dotázala se v diskusi senátorka a profesorka Eva Syková.
  24.04.2014 
 • Kritizovaný zákon o Šumavě senátoři podpořili

  Haló noviny: Senátorka Eva Syková (za ČSSD) naopak upozornila na negativní stanovisko desítek vědců a zástupců ekologických organizací.
  24.04.2014 
 • Senátorský zákon o Šumavě získal podporu horní komory

  Zpravodajství ČTK: Senátorka a profesorka Eva Syková (za ČSSD) poukázala na negativní stanovisko desítek vědců a zástupců ekologických organizací k senátorské předloze.
  23.04.2014 
 • „Výzkumáky“ čeká boj o přežití

  Lidové noviny: „Je třeba se zodpovědně zamyslet nad otázkou zajištění dostatku peněz na provoz těchto center, aniž by to ztížilo situaci existujících institucí,“ míní senátorka Eva Syková.
  22.04.2014 
 • S ovzduším na Spořilově pomohou vědci

  Lidové noviny: Náměstek primátora Jiří Nouza na žádost senátorky Evy Sykové pozve na příští jednání i významné české vědce, kteří se v minulosti podíleli na měření či analýze ovzduší na Spořilově.
  19.04.2014 
123