K reformě zdravotnictví

Dotaz: Dobrý den, mohu se zeptat, jakým způsobem se budete v senátu věnovat zdravotnictví a péči o seniory, jak uvádíte na svých stránkách? A co nyní říkáte na reformu zdravotnictví, kterou se např. prodlužují dojezdové doby sanitek, ruší se nemocniční lůžka…Děkuji za odpověď a přeji hodně štěstí

Odpověď: Budu dělat vše, co mi funkce senátorky umožňuje, tj. především sledovat zákony, které se zdravotnictví a péče o seniory týkají. Jsem také od počátku v kontaktu s občany z mého volebního obvodu a reaguji na jejich podněty (v této souvislosti například ve věci valorizace důchodů).

Pokud jde o reformu, domnívám se, že by neměla být prováděna na úkor kvality péče, což se obávám zčásti děje. Je chvályhodné, že zastánci reformy hovoří o posílení možnosti volby lékaře a zamezení situacím, kdy zdravotnické zařízení pacienta odmítne. Podoba tzv. úhradové vyhlášky pro rok 2013 a plánované rušení lůžek nicméně svědčí spíše o opačném trendu. Souhlasím s Vámi, že pokud má být jedním z výsledků reformy dojezdová doba rychlé záchranné služby 20 minut a to dokonce jen v 95 % případů, budí to přinejmenším pochybnosti.

Mohu Vás ujistit, že dění kolem reformy sleduji a usiluji o minimalizaci jejích negativních dopadů.


Odpověď na dotaz pana Eduarda Rybáka | parlamentnilisty.cz | 28. 12. 2013
Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/profily/otazka.aspx?id=15786