Prof. MUDr. Eva Syková, DrSc. (1944) je významnou českou vědkyní, lékařkou a manažerkou. Těžištěm její vědecké práce je výzkum chorob mozku a míchy a výzkum kmenových buněk. Intensivně rozvíjí nový lékařský obor - regenerativní medicínu. Od října 2012 zastupuje občany Prahy 4 v Senátu PČR. Zaměřuje se zejména na politiku v oblasti vědy a vzdělávání, životního prostředí, zdravotnictví a sociální péče.

AKTUALITY

 • Co je za vstřícným postojem poslanců k uhelným elektrárnám?

  Tím, že návrh na limity znečišťování ovzduší shodili, jdou poslanci výboru pro životní prostředí Sněmovny „na ruku“ právě korporacím, které v ČR provozují uhelné elektrárny, jež nepotřebujeme. Je snad za tímto postojem poslanců ODS, ANO11, SPD a KSČM korupce?
  04.05.2018 
 • Je Praha bezpečná nebo se máme bát teroru?

  Aktuálně zde máme skupinu snad nizozemských Turků, kteří od pátku terorizovali místní personál a hosty v pražských restauracích. Skončilo to téměř smrtí. Také toto je výsledek globalizace, migrujících lidí, otevřených hranic a obchodních koncepcí levného masového cestování. Svět se mění a změnit se musí i policie.
  25.04.2018 
 • Péče o seniory v Praze 4 je ohrožena!

  Žádost o povolení ke stavbě domu pro seniory Hudečkova podala Praha 4 v roce 2013. Máme rok 2018 a zařízení ani po pěti letech nestojí. Senioři v Praze 4 nemají potřebnou péči, výstavba se stále odkládá a současné zastupitelstvo nekoná.
  25.04.2018 

 

BLOG

 • Budoucnost Šumavy závisí na rozumném kompromisu mezi ochranou přírody a rozvojem obcí

  V úterý 27. července uspořádal Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR veřejné slyšení. Bylo svoláno za účelem projednání Petice č. 3/16 – „Za dobrý zákon o Národním parku Šumava“ (senátní tisk č. 298). Dosud ji podpořilo téměř 60 tis. občanů.
  29.07.2016 
 • Pařížské útoky dokazují, že Evropa je s Islámem ve válce

  Osobně mne velmi zasáhly včerejší tragické události, k nimž došlo v Paříži. Vyjadřuji francouzským spoluobčanům upřímnou soustrast. Všichni si klademe otázku, co bude dál. Musíme si uvědomit, že tyto teroristické útoky jsou výsledkem dosavadního benevolentního přístupu k přistěhovalcům z islámských zemí a k Islámu jako takovému.
  14.11.2015 
 • Léčba ALS kmenovými buňkami není obchod

  Pořad Reportéři ČT dne 9.11. informoval záměrně jednostranně za účelem diskreditovat terapii ALS pomocí kmenových buněk a za účelem diskreditovat zejména mou osobu. Považuji za nutné se k tomu vyjádřit.
  12.11.2015